Musikernes 100 Mands Forening 1931


Musikernes 100 Mands Forening 1931
www.100mand.dk
Indmeldelse
Medlemmer
Bestyrelse
Log ind

Medlemmer

Medlemslisten indeholder de medlemmer, der har givet foreningen tilladelse til at offentliggøre deres oplysninger. Hvis du er medlem og gerne vil med på listen skal du printe, udfylde og sende denne samtykkeerklæring.

Børge Bjerg
1. Børge Bjerg
 30 81 92 93 borgebjerg@gmail.com

Tabita Horta Bach
2. Tabita Horta Bach
 30202129 tabitast@gmail.com

Torsten Søgaard
3. Torsten Søgaard
 23725474 musik.torsten@mail.dk

Ivan Liljebæk
4. Ivan Liljebæk
 28115800 / 39695858 jazzkaj@hotmail.com

Allan Bo
5. Allan Bo
 42446660 / 43446660 ab@allanbo.dk http://allanbo.dk

Birger Kristensen
7. Birger Kristensen
 28590515 birgerk26@icloud.com

Egon Gert Petersen
8. Egon Gert Petersen
 26164111 trompetersen@youmail.dk

Henning Sørensen
9. Henning Sørensen
 20729953 henning@henningsmusik.dk http://www.henningsmusik.dk/

Angus Rollo
11. Angus Rollo
 42305925 arollo@hotmail.dk

Jan Baage
12. Jan Baage
 40 54 80 10 jan@baage.dk

Flemming Krøll
14. Flemming Krøll
 21 75 02 27 Kroll@privat.dk http://www.flemming-kroll.dk

Johannes Jørgensen
15. Johannes Jørgensen
 27121610 johannes@efterskolen.dk http://www.bryllupsduo.dk

Jan Schiøpffe
16. Jan Schiøpffe
 40264504 / 38104908 kernehuset21@hotmail.com

Lars Hallgren
17. Lars Hallgren
 22466336 lars@hallgren.it http://Hallgrenbyg.dk

Jan Søren Larsen
18. Jan Søren Larsen
 24629793 jan.larsini@gmail.com

Bjørn Vollbrecht
19. Bjørn Vollbrecht
 20616047 j@zzband.dk

Henrik Ankerstjerne Hermann
20. Henrik Ankerstjerne Hermann

Allan Steen
21. Allan Steen
 40 26 37 10 kapelmesterallansteen@sol.dk

Palle Bo Nielsen
29. Palle Bo Nielsen
 25114483 pallebo1@live.dk

Lotte Riisholt
33. Lotte Riisholt
 21820116 lotte@lotte-riisholt.dk http://www.lotte-riisholt.dk

Tommy Jo
34. Tommy Jo
 40141810 / 56141810 tj@tommyjo.dk http://www.tommyjo.dk

Benny Rosenfeld
38. Benny Rosenfeld
 40528281 benny@beromusic.com http://www.beromusic.com

Bjarne Lisby
39. Bjarne Lisby
 20 16 47 32 entertainer@bjarnelisby.dk http://www.bjarnelisby.dk

John Lington
41. John Lington
 33110608 / 33 21 31 84 (aften) l.l.i.@teliamail.dk

Jonas Winding
42. Jonas Winding
 21637022 jonaswinding@hotmail.com

Bruno Jensen
47. Bruno Jensen
 20 29 68 18 bj@brunojensen.dk

Jes Maribo
50. Jes Maribo
 26 39 26 17 jesmaribo@hotmail.com http://www.rock-swing-gammeldansk.dk

John Baage
51. John Baage

Niels Jørgen Pedersen
53. Niels Jørgen Pedersen
 40 82 31 40 njp@thuromail.dk

George Forbat
54. George Forbat
 53785010 gefo@post5.tele.dk http://www.forbat.dk

Lykke Møller-Larsen
60. Lykke Møller-Larsen
 21 72 78 81 moeller-larsen@mail.tele.dk

Jacob Sørensen
61. Jacob Sørensen
 51 55 72 94 issersax@yahoo.dk

Gerhard Trane Olsen
62. Gerhard Trane Olsen
 27 13 20 53 gerhardolsen@email.dk

Tom Aggerholm
63. Tom Aggerholm
 40462873 tomaggerholm@gmail.com

Liselotte Dan Schumacker
64. Liselotte Dan Schumacker
 28334754 mail@textilservice.nu http://www.fairytailmusic.dk

Axel Vermehren
65. Axel Vermehren
 24472750 axel.v@mail.tele.dk http://artandgallery-axelvermehren.dk

Ole Olsen
67. Ole Olsen
 38 60 41 35 oleolsenbas@gmail.com

Curt Pedersen
68. Curt Pedersen
 51836323 annicurt.p@gmail.com

Erling Strini Stryhn
70. Erling Strini Stryhn
 24895018 erling.stryhn@gmail.com http://stryhnmusik.dk

Ida Hartlev
85. Ida Hartlev
 40 74 71 60 ida@islandsbrygge.dk

Arly Deveril
92. Arly Deveril
 21 81 53 02 arly.deveril@mail.dk

Kirsten Spelmann
93. Kirsten Spelmann
 23 34 74 95

Jørn Rasmussen
98. Jørn Rasmussen
 40 62 27 51 jrmusik@os.dk